O nás

Možná i díky tomu, že moje babička byla Italka z Terstu, se u nás doma vždy pila dobrá káva a její přípravě se věnovala patřičná pozornost. Shodou okolností a náhod, jak už to v životě bývá, jsem se v roce 1999 dostal k prodeji kávy a technologií na přípravu espressa. A tehdy se začal psát můj kávový příběh. Svět kávy mne zcela pohltil. Svět plný vůní, různých chutí, ta kultura a vášeň, která všechny milovníky kávy spojuje. Časem už jsem nechtěl jen pasivně přihlížet a nabízet svým zákazníkům produkty druhých. Proto jsem začal snít o vlastní pražičce. Chtěl jsem produkovat perfektní, vyváženou kávu, která bude schopna uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků či domácích baristů a vlastně všech milovníků kávy. V lednu roku 2016 se i tenhle můj sen začal pomalu naplňovat. Ze slunné Kalifornie nám do pražírny dorazila technologicky vyspělá pražička značky LORING.

Kdo vlastně jsme? Na počátku jsem to byl já a můj táta (taky Jaroslav). Teď už je nás víc, každý z nás přispívá svou jedinečností a pracovním nadšením k tomu, aby to fungovalo, abychom naplňovali cíle a předsevzetí, které jsme si stanovili. Teď už jsme co-bean.

Pro koho tedy pražíme naši kávu? Pro Vás! Pro Vás všechny, kdo si chcete užít svůj šálek kávy. V naší nabídce je proto neustále celá škála blendů i jednodruhových káv. Při pražení používáme prvotřídní, kvalitní suroviny s jasným původem. Zákazníkům rádi připravíme unikátní kávu dle jejich požadavků, tj. „kávu na míru“ a dle různých certifikací, např. Rainforest alliance, Fairtrade či UTZ Certified.

Podstatou naší značky je dodávat kávu a servis, které budou mít nekompromisní kvalitu a budou vyhovovat individuálním potřebám zákazníků. Nejsme jen dodavatel, ale jsme partner. Preferujeme osobní přístup a angažovanost. Stejně jako v životě, i v obchodě hrajeme fér. Nehledáme tedy zákazníky, hledáme především partnery, se kterými sdílíme podobné hodnoty, a se kterými budeme psát další kapitolu našeho kávového příběhu. Těšíme se moc!

Jaroslav Vondrák, ml.

za co-bean, s.r.o.